Вигодські фестини

Еко-фестиваль Лолин


Еко-фестиваль «Лолин» вперше відбувся 20-27 червня 2015 року в селі Лолин Долинського району. Фестиваль планується зробити традиційним. В рамках фестивалю започатковано «екоуніверситет», у якому провідні викладачі з Європи під відкритим небом читають лекції на теми здорового способу життя, здорового харчування, охорони природи і т. д. Учасники фестивалю можуть взяти участь у будівництві екобудинку з підручних матеріалів: дерева, глини, соломи тощо. Поруч з будинком створюються теплі грядки за правилами пермакультури. Свято також поєднується із традиційними купальськими розвагами (пошуком цвіту папороті, стрибками через вогнища), святкуванням справжнього бойківського весілля, приготуванням їжі з місцевих натуральних продуктів на сонячних пічках, які нагріваються від енергії сонця; збір корисних гірських трав і посадка дерев. Учасники можуть обрати для себе найрізноманітніші еко-майстер-класи.


Фестиваль патріотичної пісні «Яворина»


Щороку під назвою Яворина, 19–20 липня (в першу неділю після свята Петра й Павла), в урочищі Розтока поблизу села Липа Долинського району Івано-Франківської області відбувається традиційна патріотична акція вшанування пам'яті героїв старшинської школи «Олені» Української повстанської армії та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта). Фестиваль названо на честь однойменної гори, де була криївка легендарного загону Ярослава Мельника – бункер Роберта.

На фестиваль в урочище Розтока з'їжджаються українці з різних куточків нашої країни і світу, аби відчути на собі подих історії та віддати шану національним героям, полеглим за волю України. Тут відбувається вшанування пам’яті полеглих воїнів за християнським звичаєм, організовується похід до бункера Роберта для проведення урочистостей, конкурс патріотичних пісень та повстанська ватра. На звершення – змагання з різних видів спорту та туризму.

 

Фестиваль «Свято Карпатського літа»

 

Фольклорне свято «Свято карпатського літа» проходить в першу неділю серпня в урочищі Калиновець поблизу с.Вишків Долинського району. Це майстер-класи з бойківських танців, гончарства, гри на дримбі, виготовлення традиційних карпатських продуктів - будза та урди вишківчанина. Тут також проходить змаганнях силачів «Сильний горич», святковий концерт. Діти розважаються у дитячих забавах «Бойківські веселики». Всі присутні мають змогу скуштувати смачні бойківські страви – овечу бринзу, оглянути виставку бойківської самобутності та сувенірів. Фінальним акордом свята є запалення полонинської ватри.

 

Міжнародний фестиваль «Дзвони Ясної Гори єднають усіх»


Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної Гори єднають усіх», проходить у червні, з ініціативи ігумена монастиря о. Дам'яна Кастрана.
В програмі фестивалю науковий семінар з історії дзвонів та дзвонового мистецтва, Божественна Літургія та концерт карильонної музики за участі дзвонарів України та інших держав. Гошівський карильйон є справжньою гордістю монастиря.

 

Фестиваль ліричної Франкової поезії


Починаючи з 1993 року в останню неділю серпня в селі Лолині Долинського району, проводиться традиційне свято ліричної Франкової поезії. На фестивалі письменники з різних куточків України читають свої твори, звучать ліричні пісні. Фестиваль також є нагодою відвідати музей Івана Франка, в селі Лолин, яке називають столицею Франкового кохання.