Актуально

Проект, що покликаний зберегти вузькоколійки Карпат для нащадків

30 квітня 2015 року у м. Яремчі відбулось засідання наглядової ради проекту «Карпатські вузькоколійки».

Учасники заходу обговорили хід втілення згаданого проекту міжнародної  технічної допомоги, що реалізується  в Івано-Франківській області та  повіті Марамуреш (Румунія) за співфінансування Європейського Союзу в рамках   виконання  спільної операційної програми транскордонного співробітництва «Угорщина - Словаччина - Румунія – Україна 2007-2013» Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства.

 

Проект виконується громадською організацією “Туристична асоціація Івано-Франківщини” (ТАІФ) у партнерстві з Управлінням з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, Вигодською селищною  радою Долинського району та Адміністрацією Марамуреського гірського природного парку (Румунія). Реалізація проекту розпочалася  у листопаді 2013 р. та розрахована на період до серпня ц.р. Метою проекту є збереження історичної та природної спадщини, що  сформувалась навколо вузькоколійних залізничних доріг задля підсилення туристичної привабливості транскордонного Карпатського регіону Румунії та України.


Попри складнощі соціально-політичної ситуації в Україні, заходи, заплановані в рамках проекту, виконані його командою або перебувають у процесі виконання. Зокрема, триває реконструкція історичної будівлі у селищі Вигода, що належала засновнику місцевої вузькоколійки Леопольду Попперу фон Подгарі і в якій буде влаштовано центр спадщини Вигодської вузькоколійки – сучасну туристичну атракцію¸ здатну приваблювати відвідувачів та зробити  селище помітним на туристичній мапі Західної України. На засіданні наглядової ради було презентовано бізнес-план центру спадщини вузькоколійки, обговорено практичні питання, пов’язані з функціонування закладу. Також представлено результати здійсненого фахівцями ТАІФ комплексного маркетингового дослідження туристичних продуктів, що створюються навколо історичних вузькоколійних залізниць.


Учасники засідання наглядової ради проекту також мали змогу ознайомитися з роботою екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку в Яремче, відкритого раніше у партнерстві з ТАІФ за фінансової підтримки ЄС.


В подальшому в рамках проекту планується створити міжнародну мережу Карпатських вузькоколійок, організувати візит туроператорів та провідних туристичних оглядачів до Івано-Франківщини та повіту Марамуреш. Крім того заплановано здійснення видань задля промоції місцевих туристичних атракцій, створити та промаркувати туристичні маршрути, пов’язані з марамуреською  вузькоколійкою «Мокантіа» тощо.


Команда проекту переконана, що реалізація проекту дозволить створити й започаткувати діяльність сучасних інтерпретаційних об’єктів природної та культурної спадщини, просунути  нові продукти й можливості для відпочинку в цільових регіонах та істотно підвищить економічний потенціал місцевих громад. 

Анонси