Актуально

Делегація Прикарпаття вивчала досвід Марамуреського повіту Румунії

4-7 червня 2014 року ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини» спільно з адміністрацією Марамуреського гірського природного парку організували навчальний візит

делегації Долинського району до Марамуреського повіту Румунії для ознайомлення з туристичними можливостями та обміном досвіду у рамках україно-румунського проекту «Карпатські вузькоколійки».

До складу делегації увійшли представники Долинської районної ради та районної державної адміністрації, Вигодської селищної ради, ТОВ «Карпатський трамвай» та приватні підприємці, що працюють в туристичній сфері.
Метою візиту було дослідження туристичної діяльності навколо вузькоколійки «Маконіта» у Васерській долині - найбільшої туристичної атракції у Марамуреському гірському природному парку, яка функціонує у рамках приватно-публічного партнерства, яка є цікавим для громади Вигоди у розрізі подальшого розвитку туристичної інфраструктури довкола Карпатського трамваю. На прикладі цього та інших туристичних об’єктів учасники також аналізували досвід залучення фінансової допомоги ЄС у туристичну сферу та розвиток громад. Румунські партнери презентували свої майбутні туристичні об’єкти, план їхньої реалізації та шляхи фінансування. Отримана інформація була корисною у проекції на роботу команди проекту по створенню Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.
Окрім мандрівки паротягом «Маконіта» у Васерській долині, учасники відвідали кілька сільських зелених садиб, зустрілися з української громадою села Поеніле-де-Суб-Мунте, такі туристичні атракції , як «Веселий цвинтар», Борсанський монастир, Марамуреський музей під відкритим небом у Сігеті.

Довідково:
Проект «Карпатські вузькоколійки» розпочався у листопаді 2013 року і триватиме до серпня 2015 року. Автором та виконавцем проекту є ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини», партнерами з української сторони виступають Вигодська селищна рада та управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, з румунської - Адміністрація Марамуреського гірського природнього парку в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина – Словачинна – Румунія – Україна 2007-2013 Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства.

Метою проекту є розбудова туристичної привабливості Прикарпаття та повіту Марамуреш через створення нових туристичних атракцій навколо культурної на природної спадщини транскордонного регіону та просування їх на ринку. Так у Вигоді, у рамках проекту, буде створений Центр спадщини Вигодської вузькоколійки з використанням новітніх медіа-технологій, а у Марамуреші створені нові піші та вело маршрути для туристів.

Анонси