Актуально

Візит представників угорської лісової вузькоколійки Кеменсе у Вигоду

17 квітня 2016 року Центр спадщини відвідали гості з Угорщини – представники угорської лісової вузькоколійки Кеменсе (Kemence).


Угорські залізничники поділився досвідом роботи своєї лісової залізниці. Це унікальна 600 мм вузькоколійна лісова залізниця (Kemence Forestry Railway), відновлена завдяки допомозі активістів та волонтерів. Загалом було відновлено занедбане і зруйноване полотно вузькоколійки, старі двигуни локомотивів, протестовано їхню роботу.


Гості з цікавістю розглядали інтерактивну експозицію, дивились тематичні короткометражні відео та унікальний фільм про розвиток місцевості від доісторичного періоду до сьогодення, який можна побачити тільки в Центрі спадщини особисто відвідавши його.


Один з представників вузькоколійки Кеменсе, пан Жолт Лацко добре володіє українською мовою, цікавиться українською культурою та традиціями, часто відвідує Україну. Йому та іншим гостям сподобався Центр спадщини, вони були вражені об’ємами проведеної роботи з реконструкції старої будівлі та створення експонатів. Угорці поділились досвідом роботи в сфері відновлення вузькоколійного полотна та планами на майбутнє. Угорські залізничники домовились з керівництвом Центру спадщини про співпрацю.

Анонси