eco-school

Лісова школа

Еко-школа Центру спадщини Вигодської вузькоколійки знайомить з дивами природи усіх бажаючих юних природолюбів. Заняття школи – це захоплюючі дослідження лісів, водойм та унікальних боліт Вигоди. Подорожі Карпатським трамваєм для учнів шкіл будуть не лише розважати, але й допоможуть зануритися у лісові хащі, до первозданної природи, щоб краще пізнати світ рослин і тварин, на власні очі побачити, яким є вплив людини на природу та які наслідки цього впливу.


Програма еко-школи розроблена для дітей 11-17 років та передбачає, що вони будуть особисто проводити лабораторні досліди, екологічні майстерні, залучати до багатьох тем занять членів своїх родин. Багато практичних завдань еко-школи поєднуються з інтерактивною експозицією Центру спадщини Вигодської вузькоколійки, де представлені історія, культура та природа Вигоди.


Якщо Ви прийдете до нас,

- ми допоможемо збагатити Ваш життєвий досвід, практичними знаннями про світ природи;
- зробимо цікавішими і захоплюючими звичні шкільні дисципліни – природознавство, біологію, географію, екологію, економіку, історію і навіть літературу;
- подаруємо Вам натхнення до творчості;
- відкриємо для Вас нові близькі до природи професії та різноманітні шляхи отримання доходів від відповідального використання продуктів природи.


Еко-школа спонукатиме Вас випробовувати здобуті знання і навички для активного співіснування з природою, не шкодячи їй, а берегти, підтримувати і просто любити її.


Еко-школа є результатом проекту «Створення еко-школи та інтерпретаційної експозиції для Центру спадщини Вигодської вузькоколійки», що впроваджувався з липня 2014 до жовтня 2015 року в Івано-Франківській області України Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини за співфінансування Фонду співробітництва посольства Фінляндії в Україні.


З питань еко-школи звертайтеся в Центр спадщини Вигодської вузькоколійки: вул. Данила Галицького, 66, селище Вигода, Долинський район, Івано-Франківська область, тел. +38 066 808 32 22, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Теми лісової школи

 

Програма Природничої школи Центру спадщини Вигодської вузькоколійки розроблена для дітей 11-17 років з використанням досвіду природничих шкіл Фінляндії. Це – інтерактивні заняття з візитами в осередки природи, які знаходяться у безпосередній близькості до приміщення школи, для ближчого знайомства з живим довкіллям аж до занурення у природу. Заняття у школі можуть бути індивідуальними і груповими (оптимальна кількість учасників групи - 15). Частота занять – 3-4 рази на місяць (1 раз в тиждень, 3-6 годин на день) впродовж року (8 місяців: лютий – травень та вересень - грудень).

 

Курс складається з таких розділів:

 

Вчимося бути дружніми до довкілля

Це вступні заняття, щоб спокійно і ненапружено познайомити учнів між собою. Тут вони зможуть вивчити досвід один одного, по-новому подивитися на своє оточення – оселю, родину, населений пункт, близькі ландшафти і оточуючу природу – і оцінити свій вплив на це оточення. Ці заняття є першими сходинками до глибшого пізнання світу природи.

 

Близьке знайомство з Карпатським лісом

Це чудова нагода застосувати усі свої знання, уміння та навички для того, щоб зрозуміти суть та значення біорізноманіття, збагнути цілісність екосистем та спробувати самому оцінити наслідки впливу людини на ліси, луки, водойми та болота. І все це відбувається через гру, цікаві лабораторні досліди та творчі майстерні. Саме тут учні можуть, зрозуміти причини загрози для життя на землі та збагнути, що людина залежить від природи і є її частиною.

 

Людина для природи

Тут учні не лише досліджують природу, а й вчаться робити вибір повсякденної та професійної діяльності з мінімальною шкодою для довкілля, натомість, для співпраці з нею... Наприклад, як відвідувати ліс так, щоб він ставав усе більш чистішим? Які лікувальні рослини лісу чудово приживаються на грядці у твоєму городі і їх більше не треба буде зривати на лісовій галявині? І навіть, як зробити відпочинок туриста на природі комфортним і водночас безпечним для природи?

 

Лісові табори та походи

Табори еко-школи пропонують молодим людям активний та надихаючий досвід дикої природи в урочищі Осій, або ж на горах Люта чи Лиса, що на маршруті Карпатського трамваю. Це цікаве дозвілля для учнів школи у поєднанні з практичним дослідженням поведінки притаманних місцевості комах, птахів, тварин та з обов’язковим очищенням території від сміття. Ми організовуємо три дводенні, та один триденний табори з ночівлями у наметах щороку під час літніх канікул (червень, липень, серпень) та два одноденні радіальні походи для дослідження слідів тварин та птахів щороку під час зимових канікул (січень). Більш детальна інформація про табори буде оновлюватися на цій сторінці.

 

Події

Один день приблизно раз на місяць в Еко-школі центру спадщини відбуваються цікаві події: святкування екологічних свят (наприклад, День Землі, день велосипеда), конкурси та розваги для всіх бажаючих відвідувачів Центру спадщини. Сюди запрошуються члени родин учнів шкіл та всі бажаючі відвідувачі. В осінньо-зимовий сезон ми організовуємо фотовиставку на теми зимового лісу, різдвяну виставку традиційних страв, перегляди документального кіно про ліс з обговореннями, виставки гербаріїв. У весняно-літній період це фотоконкурси, виставки великодніх страв, виставки сучасного еко-арту.

 

Ми готові розглянути усі Ваші пропозиції з улаштування подій, пов’язаних з місцевою природою та культурою. Звертайтеся!

 

Послуги лісової школи

 

Ми запрошуємо вчителів, шкільні класи, різноманітні гуртки та шкільні клуби відвідувати центр як з метою унікальної екскурсії Центром спадщини Вигодської вузькоколійки, так і для проведення своїх екологічних навчальних заходів.

 

Шкільні класи можуть відвідати Центр спадщини незалежно від програми природничої школи та екскурсій, розроблених викладачами еко-школи Центру спадщини, але й для своїх занять чи екскурсій. Для цього вони можуть використовувати чи орендувати необхідне обладнання Центру спадщини. Еко-школа також організовує навчання для педагогів і вчителів з різноманітних інтерактивних методик для роботи з дітьми під час занять з екології, а також тренувальні майстерні з таборування.

 

Для цього пропонуємо сучасний мобільний навчальний клас (Wi-Fi, кінотеатр, комп’ютер, мультимедійне обладнання); унікальний інтерактивний інтерпретаційний стенд про природу Вигоди в приміщенні Центру спадщини Вигодської вузькоколійки; спеціально видані для усіх бажаючих учнів школи зошити-посібники на увесь курс навчання; сучасне обладнання для дослідів – мікроскопи та набори для лабораторних дослідів, біноклі, лупи, вимірювальні інструменти для спостереження за тваринами, диктофони для запису звуків природи. Бібліотека еко-школи має десятки пізнавальних книг про світ природи для дітей різного віку, а також методичні та аналітичні матеріали з екології, хімії, біології для вчителів.

  

Учням лісової школи

 

Заняття побудовані в логічній послідовності, але вони можуть відвідуватися учасниками вибірково. Для цього практично-теоретичні заняття можуть проводитися двічі на рік (дублюватися в різні сезони). Графік школи буде оновлюватися.

 

До подій та наметових таборів можуть долучатися дорослі (батьки, індивідуальні туристи, діти молодшого шкільного та дошкільного віку).

 

Участь у школі – безкоштовна.


Вчителям на замітку