Піші мандрівки в гори

Багато хто з мандрівників порівнює літні краєвиди Західних Горган – частини Українських Карпат, що пролягають також і Долинським районом, – з соковитими та екзотичними пейзажами Нової Зеландії. Вирушіть у гірський похід – та переконайтеся самі, що таке порівняння має сенс. Помилуйтеся особливими Горганськими вершинами з розсипищами каміння, що є наслідком виверження доісторичних вулканів ще на етапі формування сучасних материків та океанів. Бентежать уже самі прадавні бойківські назви гір – Гогран Ілемський, Гургулат, Плеша, Хом, Кичера, Аршиця …

 

В лісових масивах Вигодського лісового господарства прокладено 6 туристичних маршрутів, 4 з них із села Мислівка – на г. Горган-Ілемський (Аршиця), на г. Гургулат, на г. Яйко-Ілемське та до озера Синевир. До цього гірського озера прокладено маршрут також із села Вишків. Долинським районом пролягає фрагмент Східнокарпатського туристичного шляху, що зараз активно відновлюється.

 

Пропонуємо Вам два маршрути, що простягаються недалеко від Вигоди, легких за складністю (підійдуть і дітям, і активним туристам похилого віку), дуже цікавих і мальовничих. Старт пішої частини маршрутів розпочинається від старого автомобільного моста у с. Новий Мізунь. До цього місця варто добратися автотранспортом. Далі, залишивши машину – вирушити на гірську прогулянку.